Perşembe , 24 Ocak 2019
Anasayfa » Altın » 2016 Küpe Modelleri

2016 Küpe Modelleri

tektaslar1 620x307 2016 Küpe Modelleri

Küpeler çok eski zamanlardan bu yana kadınların vazgeçilmez aksesuarı haline gelen parçalar olmuştur. Bayanların narin kulaklarına çok yakışması kadar modayı da yansıtan tasarımlar haline dönüşmesi nedeniyle tercih edilmektedir. Şıklık artıran parçalara göz atarken 2016 küpe modelleri arasında öne çıkan tasarımları sizler için derledik!

Aksesuarlar artık modayı takip etmek için kullanılan objeler haline gelmiştir. Her yıl değişen beğeniler sonucunda takılar da orijinal tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Şık duruşu ile göz dolduran takılar her zaman günlük ya da özel davetlerde kullanılan parçalardır. Altın küpe modelleri yalnızca aksesuar olarak değil aynı zamanda yatırım amacıyla da tercih edilmektedir. Yalnızca bir takı olmakla kalmayıp farklı özelliklere de sahip parçalar olarak kalıcı ve değerli ürünler haline gelen küpeler fark yaratan özellikleriyle dikkat çekiyor.

Sade ancak bir o kadar şık tasarımlarıyla her dönemde var olan tektaş küpeler, bu sezonda da karşımıza çıkıyor. Her kıyafetle kolaylıkla uyum sağlayan özellikleri nedeniyle tercih edilen tektaş küpe modelleri, zarif görünümüyle dikkat çekiyor. Tektaş küpelerin her dönemde vazgeçilmeyen klasik tasarımlar olarak bu sezonda da hakimiyetini sürdürdüğü görülüyor.

İnci ise efsanelere konu olmuş büyüleyici güzelliği ile küpe modellerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Genellikle tek bir inci kullanılmış ve klips ile tamamlanmış küpe modelleri şıklık artıran yönleriyle dikkat çekiyor.

Küpenin Tarihçesi

Küpelerin geçmişte Tunç Çağı’ndan bu yana kullanılan aksesuarlar olduğu görülmektedir. Eski dönemlerde erkeklerin de kullandığı aksesuarlar olan küpeler, krallar ve devrin önde gelen isimleri tarafından sıklıkla tercih ediliyordu. Özellikle Mısırlılar ve Yunanlılar tarafından gösterişli ve ihtişamlı küpeler tercih edilmekteydi. İlerleyen dönemlerde Romalılar da bu akıma uyum sağladı. İlk dönemlerde daha büyük ve gösterişli parçalar seçilirken daha sonra ufak seçimler yapıldığı görülmüştür.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


9 − = yedi

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>