Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » 22 Ayar Mega Altın Bilezik

22 Ayar Mega Altın Bilezik

22 ayar altin mega bilezik 22 Ayar Mega Altın Bilezik Eski zamanlarda paranın yerine altın da aynı değerde işlem görmekteymiş. Altının parayla aynı değerde işlem görmesi, onu hızlıca hayatın her alanına dahil etmiştir. Bu alanların başında müceherat dünyası gelmektedir.

Altın eski medeniyetlerden günümüze değin hep zenginliğin ve gücün simgesi haline gelmiştir. Dolayısıyla elinde fazla altın olan ülkeler güçlü sayılmıştır. Bu günümüz dünyasında da geçerli bir durumdur. Altın aynı zamanda ekonomik anlamda da ülkelere, toplumlara güç katmaktadır. Altının bu kadar değer ve ilgi görmesi onu daha fazla insan hayatına dahil olmasını hızlandırmışır. Altın işlemeciliği ile beraber ortaya çıkan kuyumculuk günümüzün zirve mesleklerindendir.

Altının toplumlarla ülkelerle olan ilişkisine bakıldığında oldukça kuvvetli bir bağ olduğu görülmektedir. Altın bu yüzden düğün takısı olarak yüzyıllarca devam edecektir. Bu düğün takılarından biri de 22 ayar mega altın bileziktir. Mega bilezikler; dışa doğru bombeli, geniş bilezik modelleridir. Altın mega bileziklerde bu genişlik, bileziği daha bir gösterişli göstermektedir. Altın mega bileziklerde sade modellerin yanı sıra üzeri taş işlemeli farklı modellerde bulunur. Sarı altın mega bileziklerde bu taş işlemeleri genellikle beyaz altın olmaktadır. Yani altın mega bilezik modellerinde sarı ve beyaz altını bir arada görebilirsiniz.

22 ayar bilezik kadınlara kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Son zamanlarda bilezik modellerinde ortaya çıkan yeni tasarımlar çeşitlilik göstermesi ve zarafetiyle ilgi çekmesinden dolayı artık yatırım aracı olmasının yanında bir süs eşyası olarak da günlük hayatta kullanılmaktadır.

Konunun uzmanları bilezik alırken; bileziğin bileklikten geçişinden ziyade bileklik kalınlığına göre alınması gerektiğini vurgulamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


× 6 = altı

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>