Perşembe , 24 Ocak 2019
Anasayfa » Altın » Altın Bebek Takıları

Altın Bebek Takıları

altin bebek tailari 620x403 Altın Bebek TakılarıMutlu bir evliliğin ilk hediyesi hiç şüphesiz bebektir. Her evli çift günü geldiğinde bebek sahibi olmak isterler. Dünyanın en mucizevi şeylerinde biri olan bebeklerin doğması dört gözle beklenir. Dokuz ay boyunca herkesi tatlı bir telaş kaplar. Bir çok hazılık yapılır. Bebek kıyafetleri alınır, ona özel bir oda hazırlanır, eşyalar alınır. Hele de yeni anne baba olacaksınız daha farklı bir heyecan sarar. Bebeğinizin doğduğu gün tüm hayatınız değişir. Hayatınızın tam ortasına sanki bir güneş doğmuş gibi hissedersiniz. Sadece sizi değil bebeğinizin heyecanı tüm yakınlarınızı sarar. Herkes bebeğinize hediye alır. Türk örf ve adetlerinde yeni doğan bebeğe hediye almak bir gelenektir. Bu gelenek uzun yıllardan günümüze kadar gelmiş ve hala devam etmektedir.

Yeni doğan bebeklere genellikle kıyafet alımı çok fazladır. Renk renk bir çok kıyafet alınır. Kıyafetin yanı sıra altın takı da alındığı sıkça görülmektedir. Bebekleri nazarlardan korumak için en çok kıyafetlerin yakasına takılan ve üzerinde nazar boncuğu, dua gibi figürlerin bulunduğu yaka iğneleri çok sık alınır. Tercihe göre yine üzerinde nazar boncuğu bulunan ve bebeğin isminin yazılı olduğu künye ve bileklikler de alınır. Bebeklere künye anlımı çok eskiden bir gelenektir. Kız bebeklere en çok alınan hediye altın takılardan biri de küpedir. Genellikle kız bebeklerinin yaşı çok fazla büyümeden kulakları delinir. Bazı toplumlarda bunun sebebinin kız ve erkek bebeği birbirinden ayırt etmek için olduğu söylenir. Sebebi ne olursa olsun minik kız çocuklarına çeşit çeşit küpeler çok yakışmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


− iki = 5

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>