Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Altın Birikimleri Nerede Saklanmalı?

Altın Birikimleri Nerede Saklanmalı?

Altın birikimi yapanları en çok düşündüren sorulardan biri altın birikimleri nerede saklamalı? Sorusudur. Aslında verilebilecek en net cevaplardan biri banka kasası olabilir. Ama çok yüklü miktarda birikimi olmayanlar için bu maaliyetli bir şey olabilir. Bunun dışında güvenli bir ev ya da iş ortamı varsa oralarda edinilecek küçük bir kasada altın birikimler saklanabilir.

altin birikimleri 300x199 Altın Birikimleri Nerede Saklanmalı?Yeni düzenlemelerle anlaşmalı banka altın hesaplarına yatırım yapanlar da bulunmakta. Ancak geçmişten günümüze kadar gelen bir kültür olan altın birikimi elle tutulur ve gözle görülür olmalıdır. Yani kaç tane hangi ziynet eşyasından veya külçe altından biriktirdiğimizi görüp saymak isteriz.

Bu tarz düşünceyle hareket eden kişiler banka hesaplarına pek yönelmemekteler. Faiz ve normal bir kuyumcudan alıp satma konusunda banka ile fark yaşadığını düşünenler de banka altın hesaplarını tercih etmiyorlar.

Ev hanımları tarafından genelde ev ortamında kendi bildikleri ve gizli saydıkları yerlerde altın birikimleri saklamaları en geleneksel ve en bilinen yöntemlerdendir.

Daha eski dönemlerde altın birikimlerini güvendikleri ve her zaman alışveriş yaptıkları kuyumcuların kasalarında bekletenler de vardı. Ancak gelişen şartlar ve değişen zamanla insanların birbirine bu yönde itimatları azaldığından bu yöntem artık çok kullanılmamaktadır. Ayrıca bankalardan kiralık kasada kiralayarak altınlarınızı buralarda saklayabilirsiniz. Kiralık kasalar hem uygun fiyatlarıyla hem de güvenceli olması nedeniyle bu aralar oldukça revaçtadır. Bankalar her yıl kiralık kasa fiyatlarını internet sitelerinden açıklamaktadırlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


altı + 7 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>