Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Altın Fiyatlarında Sert Düşüş

Altın Fiyatlarında Sert Düşüş

Hafta sonu çıkan Kırım’ın Rusya’ya bağlanması referandumu sonrasında altın fiyatların büyük bir hareketlilik oldu ve altın son 7 ayın zirvesine çıktı. Ancak ABD başkanı Obama’nın yaptırım açıklamaları sonrasında altın piyasası derin bir nefes aldı ve altın fiyatlarında sert bir düşüş yaşandı.

Risk alma duygusunun geri gelmesiyle birlikte altın alımlarında yükseliş meydana geldi. Sonucunda ise altının ons fiyatı 1360 dolar seviyelerine geriledi. Gün içerisinde bu seviyelerden işlem göreceğe de benziyor.

Baktığımızda alımlar bu şekilde devam ederse taban 1350 dolara yaslanabileceği gibi, yukarı yönlü hareket olması halinde ise 1380 dolar tavanına yaslanabilir.

Peki uzun vadede altın yükselecek mi?

Analistlerin açıklamalarına göre, Kırım’ın Rusya’ya bağlanması sonucunda belirsizlik ortamı ortadan kalktı. Bu bağlamda gerçekleşen kâr satışları da düşüşün sebeplerinden gözüküyor. Kısa vadede siyasi risklerde azalınca altının bu seviyelerde yoluna devam edeceğini söyleyebiliriz.

Güncel olarak Kapalı Çarşı altın fiyatları

İstanbul Kapalı Çarşı fiyatları dikkate alındığında 24 ayar külçe altın gramı an itibariyle 97,35 Lira. Cumhuriyet altını ise 650 liradan işlem görüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


beş × = 5

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>