Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Altın Halhal Modelleri

Altın Halhal Modelleri

altin halhal Altın Halhal ModelleriEn eski uygarlıklardan bu yana kadınlar için takılar vazgeçilmez hale gelmiştir. Geçmişten günümüze hanımlar için takı tutkusu giderek artmıştır. Günlük hayatta, işe giderken, özel günlerde, düğünlerde kıyafetlerini tamamlamak ve daha şık görünmek amacıyla takı takma gereksinimi duyarlar. Altın, gümüş, pırlanta, elmas, yakut gibi madenlerden yapılan takılar büyükten küçüğe tüm kadınların ilgi odağı olmuştur. Öyle ki takı takmak geçmişten günümüze kadar gelen bir gelenektir. Düğünlerde geline bilezik, kolye, küpe damada saat gibi hediye olarak takılmaktadır.

Kadınlar için vazgeçilmez olan takılardan biri de ayak bileğine takılarak kullanılan halhal farklı bir tarz katan şık bir takıdır. Altın veya gümüşten yapılan bir zincirin etrafına takılan figürlerden oluşan halhal otantik tarzı ile vazgeçilmez takılardan biri haline gelmiştir. Daha çok 70’li ve 80’li yıllarda moda olan bu takı şarkılara da konu olarak popüleritesini arttırmıştır. Genellikle yaz mevsiminin sıcak günlerinde tercih edilen bu takı hanımlarımızın şıklığına ayrı bir hava katmaktadır. Altın halhal modellerine bakıldığında istenilen her figürün kullanıldığı farklı tarzlar bulunabilir. 2014 yılında çıkan altın halhallarda bilekten ayağa doğru uzanan modeller göze çarpmaktadır. Daha çok altından yapılan halhallar tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise altının geleneksel havasının halhalda daha güzel ve gösterişli durmasıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


dokuz − 7 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>