Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Altın Hayat Ağacı Kolyesi

Altın Hayat Ağacı Kolyesi

altin hayat agaci kolyesi Altın Hayat Ağacı KolyesiBayanlar için takıların ne kadar vazgeçilmez bir aksesuar olduğunu hepimiz biliriz. Nereye giderlerse gitsinler ya bir bileklik ya bir küpe ya da yüzük takarlar. Takılar bayanlarla bir bütündür. Sanki birbirlerini tamamlıyorlar. Kolye de bu takılardan biridir. Kolye bir bayanı en zarif gösteren takılar arasındadır. Her bayanın zevkine giyim ve yaşam tarzına uygun kolye görebilirsiniz. Son yıllarda manevi değeri yüksek, derin anlamlar taşıyan figürler kolyelerde sıkça kullanılmaya başlamıştır. Özellikle bu kolyeler sadelikten yana olan ve bazı inançlara sahip bayanların yeni gözdesi haline gelmiştir. Bunlardan bazıları sonsuz aşkın simgesi olan altın sonsuzluk kolyesi, manevi olarak bir çok anlamı olan eşsiz güzelliğiyle vav harfi kolyesi, şans getirdiğine inanılan bazı figürler kullanılarak yapılan şans kolyeleri vb. Altın hayat ağacı kolyesi bayanların dikkatini çeken altın kolye modellerinde biridir.  Güzel tasarımı ve üzerinde taşıdığı derin anlamlarla moda olan kolyeler arasında ki yerini almaktadır.

Hayat ağacı simgesi çok eski tarihlerde de göze çarpan bir simgedir. Hint, Çin, Türk ve Mısır gibi toplumlarında göze çarpan hayat ağacı figürü o zamanlardan bugüne daha bir çok toplumda görülmüştür. Bu figürün anlamına bakıldığında ilk olarak yaşımın canlılığını, yaşam enerjisi ve sürekli yenilenmeyi simgeler. Bunların dışında ki en önemli anlamı ise hayatı ve tüm dünyayı seven anlamına gelmektedir. Bu kadar güzel bir anlam taşıyan figürü bayanlar kolye olarak çok sık tercih ediyorlar. Özellikle kolye tasarımcılarına ilham veren hayat ağacı estetik görüntüsüyle de büyülüyor. Hayat ağacı simgesinin ilk anlamı dışında daha bir çok anlama gelmektedir. Soy ağacı olarak tabir edilen bir kavrama çok benzeyen hayat ağacı simgesinin de böyle bir anlamı bulunmaktadır. Dünyada kalıcı bir şeyler bırakmak, aile kurmak ve soyunu devam ettirmek anlamlarına da gelen hayat ağacı figürü hediye alarak da verilme imkanı sunar.

Tektaş yüzüğün tahtına oturacak gibi olan altın hayat ağacı kolyesi hediye olarak taktim edilen kişiye “ailem olmanı istiyorum” demek anlamına gelmektedir. Evlenme teklifi için kullanılan tektaşın görevi yerine kullanılabilir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


× üç = 18

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>