Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Altın Hırsızlığına Karşı Tedbirler

Altın Hırsızlığına Karşı Tedbirler

altin hirsizligine karsi tedbirler 620x370 Altın Hırsızlığına Karşı TedbirlerAltın çok eski uygarlıklar tarafından yüzyıllar önce bulunan çok değerli bir madendir. İlk bulunduğu zamanlar ne derece değerli olduğu bilinmiyormuş. O dönemlerde Mısır hükümdarı darp hanelerde bastırıp para yerine kullanmıştır. Bir zaman sonra ne kadar değerli olduğu anlaşılıp farklı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Kadınların altın takı merakını bilmeyen yoktur. Her kadın için takı vazgeçilmez bir aksesuardır. En eski uygarlıklar da kadınlar bitki saplarında takılar yapar kullanırmış. Altının keşfi ile bitki saplarının yerini oldukça değerli altın madeni almıştır. Altın kullanılarak kolye, yüzük, küpe, bileklik gibi takılar yapılmaya başlanmıştır. Takı yapımı ilerledikçe bu iş bir meslek haline gelmeye başlamıştır. İlk olarak küçük bir iş sektörü olarak kendimi gösteren takı yapımı daha sonraları büyümüş kuyumculuk adını almıştır.

Kuyumculuk sözlük tanımı olarak başta altın olmak üzere bir çok değerli madeni tasarlayıp işleyerek son kullanıcıya takı veya mücevher yapan kişidir. Geçmişten günümüze kuyumculuk sektörü oldukça gelişmiş ve büyümüştür. Sayısız kuyumcu mağazaları, dükkanları görmek mümkündür. Hatta gelişen bilişim sektörü ile bu iş internet ortamında da kendini göstermeye başlamıştır. Gelişen kuyumculuk sektörü beraberin altın hırsızlığı sorununu da getirmiştir. Böyle bir tehlikeden kurtulmak için bazı tedbirler alınması gerekmektedir. Örneğin mağazalara güvenlik kameraları ve alarm sistemi takılabilir. Özel kapı kilitlerinden yaptırılabilir. Mağazanın günlük işi bittikten sonra ürünler özenli bir şekilde kutulara yerleştirilip çelik kasalarda saklanmalıdır. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise işe alacağınız kişilerdir. Çalışanlarınızı seçerken iyi araştırmalı iyi tanımlasınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


bir + 6 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>