Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Altın Kol Düğmesi

Altın Kol Düğmesi

altin kol dugmesi 300x215 Altın Kol DüğmesiKol düğmesi gömlek kollarını birbirine tutturmak için kullanılır. Bir nevi düğme görevini görür. Genelde erkeklerin kullandığı bir aksesuardır. Hem hoş bir aksesuar hem de ihtiyacı gören bir araç olduğundan erkeklerin oldukça dikkatini çekmiştir. Kol düğmesinin görünen yüzünde hoş görüntüsüyle düğme ve arka kısmında düğmeyi tutturmak için kullanılan klipsten oluşmaktadır. Özel davetlere giden, toplantılara katılan veya da büyük şirketlerde çalışan beyler sıkça kol düğmesi kullanırlar.

Kol düğmesi ilk olarak 16. yüzyılda modanın başkenti olarak tabir edilen Fransa’da ortaya çıkmıştır. Manşetli gömlekler için üretilmeye başlanan bu düğmeler özellikle zengin ve soylu erkekler için üretilmiştir. Zaman ilerledikçe moda olmaya başlamış ve ülke sınırlarını aşıp neredeyse tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır. 20. yüzyıla gelindiğinde kol düğmeleri tüm dünyada kullanılır hale gelmiştir. Artık sadece soylular ve zenginler değil takmak isteyen bütün erkeklerde kol düğmesi görmek mümkün hale gelmiştir. Özellikle altın, gümüş gibi madenlerden yapılan kol düğmelerin de inci ve pırlantanın kullanıldığı görülüyor.

Günümüzde oldukça fazla kullanılan kol düğmeleri düğünlerde evlenecek olan damada hediye olarak da verilebiliyor. Hediye olarak daha çok altın kol düğmesi tercih edilmektedir. Bir erkeğin şıklığına şıklık takan kol düğmeleri farklı tasarımları ile de dikkat çekiyor. Son zamanların öne çıkan figürleri altın kol düğmelerin de sıkça karşımıza çıkıyor. Osmanlı esintileri taşıyan tuğra, lale, kılıç motifli kol düğmeleri de bulmak mümkün. Osmanlı motiflerinin yanında modern tarzda da kol düğmeleri bulabilirsiniz. Hediye olarak verilebilecek altın kol düğmelerinde özelikle kişinin adının ve soyadının baş farkları dikkat çekiyor. Her tarza ve zevke hitap edecek olan altın kol düğmeleri sizin de vazgeçilmezleriniz arasına girecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


× dört = 20

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>