Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Altın Kolye

Altın Kolye

altin kolye Altın Kolye

Kolye; altının yanı sıra pırlanta, elmas, zümrüt, yakut, safir, inci gibi değerli taşlar ile birlikte gümüş ve basit malzemelerden de tasarlanabilen boyun takısıdır. Kolyeler en basit tasarımıyla bir zincir veya ip üzerine çeşitli taşların dizilmesi, çeşitli kolye uçlarının takılmasıyla meydana gelirler. Değerli taşlardan tasarlanan kolyeler ise mücevher kategorisinde değerlendirilmektedir.

Kolyenin kullanımı oldukça eskilere dayanmaktadır. Kolyeler özellikle rönesanstan sonra kadınlar tarafından sıkça kullanılan takı mücevherine dönüşmüştür. İlk zamanlar büyü ve dini inanış gereği kullanılan ve basit tasarımlara sahip olan kolyeler daha sonradan ise altın gibi değerli madenler ile tasarlanarak ün kazanmıştır. Böylelikle altının kolye gibi takılarda kullanımı ile beraber, insanlar bu değerli maden ile tanışmaya başladılar. Altının takılarda kullanımı popüler bir hal alınca, takıların günlük hayatta kullanımı için daha ufak tasarımlar ortaya çıktı. Böylece kadınlar günlük hayatın yanı sıra özel gecelerde, davetlerde altın takılara yöneldiler ve artık altın takılar kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Altının değeri, ışıltısı ve parıltısıyla daha özel form kazanan takılar arasında yüzük, kolye, bileklik, küpe, hızma gibi pek çok tasarım saymak mümkündür. Bu tasarımlardan altın kolyenin kadınlar için değeri bir başkadır. Çünkü günlük hayatta kolay kullanımlı aksesuarlardır. Spor, klasik gibi farklı giyim stillerine uygun olarak her model ve tasarımda bulabileceğiniz altın kolyeler, kadınların beğenisine sunulmuştur.

Günümüzde altın kolye almak isteyenler bazı sıkıntılar çekiyor olabilir. Çok yüksek fiyatlarla veya kalitesiz hizmetle karşılaşmak mümkün. Sizin için internetten altın kolye satan firmaları araştırdık ve hem uygun fiyat hem de kaliteli hizmet sunan markaları tespit etmeye çalıştık.

Araştırmamız sonucunda Goldstore firmasını oldukça beğendik. 25 yıldır kuyumculuk yapıyor olmaları ve internette de tecrübe sahibi olmaları bize güven verdi. Kaliteli ürün satmaları ve aynı şekilde uygun bir fiyat politikası izlemeleri de Goldstore firmasını sizlere önermemizde en büyük etken oldu. Online alışveriş yaptıkları internet sitesinin kolye sayfası ise aşağıda:

www.goldstore.com.tr/liste/kolye

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


8 + beş =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>