Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın Kolye Modelleri » Altın Madalyon Kolye

Altın Madalyon Kolye

madalyon isim kolye Altın Madalyon KolyeAltın madalyon kavramı daha çok spor müsabakalarında aşina olunan bir kavramdır.Bilindiği üzere çeşitli dallara sahip spor dünyasında; ulusal ve uluslararası arenada gerçekleştirilen çeşitli yarışmalarda, belirli derece kategorisine göre altın madalyonlar hediye edilmektedir.

Pek çok yazımızda değindiğimiz gibi altın tüm toplumlarda maddi ve manevi olarak oldukça yüksek değere sahip bir metaldir. Görüldüğü üzere bu değer spor müsabakalarında da kendisini göstermektedir. Altın madalyon spor dünyasında, sporculara madalyon olarak sunulurken, mücevherat dünyasında ise madalyon kolye olarak alıcısı ile buluşmaktadır. Mücevherattaki madalyon kolye tasarımları pek çok farklı modelleriyle bulunmaktadır. Madalyon üzerinde kişilerin isimlerine ve baş harflerine özel,madalyon isim kolye, madalyon harf kolye gibi modellerin yanı sıra sadece madalyondan oluşan kolyeler veya üzerinde dua yazıları barındıran madalyon kolyeleri saymak mümkündür. Bu madalyon kolye modellerinde özellikle kişilere özel isim, harf kolyeler ve dua metinlerinin yer aldığı modeller kişiler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Altın madalyon kolyeler günlük hayatta kolay kullanımı ve her kıyafete olan uygunluğu sayesinde tercih edilirliğinin yanı sıra ayrı kişilere özel tasarımıyla da özel hissettirmeyi ihmal etmemektedirler. Ayrıca dua metinlerinin yer aldığı madalyon kolyeler kişilere sağladığı manevi duygulardan dolayı da popülerliğini korumaktadır. Dua metinlerinin yer aldığı madalyon kolyeler kişilere huzur ve güven gibi manevi duyguları sağlamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


3 × iki =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>