Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Altın Piercing Modeller ve Kullanımı

Altın Piercing Modeller ve Kullanımı

altin piercing modeller ve kullanimi Altın Piercing Modeller ve KullanımıPiercing bir çeşit vücut süsleme sanatıdır. Cilt derisinin alt kısmındaki yağ tabakası veya kıkırdak kısmının delinmesi yöntemi ile uygulanır, genel yapısı çelik ve titanyumdur. Farklı modellerde geçmeli ve vidalı tarzları mevcuttur. Piercingler insanlık tarihi boyunca birbirinden farklı birçok kültürde ritüel amaçta kullanılmıştır. Kimi kültürlerde acıya dayanma gücünü simgelemiş, kimilerinde cesaret ve üretkenlik, kimilerinde ise ergenlikten olgunluğa geçiş vurgulanmaya çalışılmıştır. Günümüzde ise sadece aksesuar olarak kullanılmaktadır.

altin piercing modeller ve kullanimi 1 53x53 Altın Piercing Modeller ve KullanımıGenellikle halkalı ve iğne şeklinde olup, ilk yaygınlaştığı dönemlerde daha çok burun ve dudak üzerinde kullanılsa da takı stilinin gelişmesi ile birlikte  vücudun birçok bölgesinde kullanılmaya başlanmıştır. Altın, pırlanta ve gümüş madenleri kullanılarak farklı tasarımlarla yapılanlar, günlük kıyafet ve takı modasına oldukça uyum sağlamaktadır.

altin piercing modeller ve kullanimi 2 53x53 Altın Piercing Modeller ve KullanımıBirçok farklı modelde piercing mevcuttur. Piercinglerde genellikle altın modeller tercih edilmektedir. Altın piercing modellere baktığımız zaman düz yani sade tasarımların yanı sıra çeşitli figürlere sahip tasarımlar da vardır. Örneğin playboyluğun simgesi sayılan tavşan piercing modeller ve daha birçoğu.

Piercingler estetik açıdan ilgi görse de uzman kişiler tarafından takılmadığında riskli ve tehlikeli olabilir. Örneğin en yaygın piercing türü kulak kıkırdağına kullanılan modeldir.. Normalde kulak kıkırdağı delinmesi riskli olan bir bölgedir. Ve bilinçsiz uygulanan işlemler sonucu iltihaplanma ve enfeksiyon kapma olasılığı bulunmaktadır. Aynı durum dudağa ve kaşa takılan modeller için de geçerlidir. Eğer takma işlemi sırasında kullanılan araç ve gereçler hijyenik ve steril değilse deride kızarıklık ve şişlik görülebilir veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu da estetik ve güzel görünmekten ziyade daha kötü bir görünüme sebep olur. Bu yüzden piercing kullanım kararı verdiğiniz noktada işin uzmanlarını tercih edin. Piercing kullanımında ne kadar süreyle bakım yaptırmanız gerektiğini ve dahası sağlınıza etki edebilecek etmenleri en ince ayrıntısına kadar öğrenmelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


beş × = 30

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>