Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Altın Şahmeran Bileklik Modası

Altın Şahmeran Bileklik Modası

altin sahmeran bileklik1 Altın Şahmeran Bileklik ModasıAltın bileklik modellerinde hergün yeni bir tasarım trend olarak hayatımıza dahil oluyor. Altın bilekliklerden en son trend olan ise altın şahmeran bilekliktir. Peki altın şahmeran bilekliğin tasarımı ve özelliği nelerdir?

Öncelikle bu bileklik modelinde kullanılan şahmeran figürünü biraz tanıyalım. Şahmeran; özellikle güney, orta ve doğu anadolu kültürünün bir parçasıdır. Bu kültürün hikayelerinde, resimlerinde sıklıkla kullanılan, akıllı ve iyimser olarak tanımlanan bir varlıktır. Anlatılanlara göre şahmeran insan ve yılan karışımı bir varlıktır. Kafa kısmı insan, kuyruk kısmı ise yılan şeklindedir. Şahmeran adını ise Farsça’da yılanların şahı anlamına gelen şah-ı meran’dan almaktadır. Şahmeran figürü daha sonra resimlerde, bu resimler de evlerde kullanılmıştır. Şahmeran’a dair daha birçok rivayet bulunmaktadır. Görüldüğü gibi şahmeran böylelikle kültürün bir parçası olarak geçmişden günümüze kadar gelmiştir. Şahmeran sadece resimlerde kullanılmamaktadır. Aynı zamanda takı dünyasında da kullanılmaktadır. Tıpkı son günlerin modası olan şahmeran bileklikler gibi.

Özellikle altın şahmeran bileklik modelleri şu aralar oldukça popüler. Altın şahmeran bileklik modelleri hem yüzük hem de bileklik görevini görmektedir. Yani şahmeran bileklik, parmak ve bilek arasındaki mesafeyi süsleyen bir takı aksesuarıdır. Şahmeran bileklik modellerinde sarı altının yanı sıra beyaz altında kullanılmaktadır. Üstelik çeşitli figürler kullanılarak şahmeran bileklikler daha hareketli hale getirilmiştir. Örneğin popüler figür olan kelebek, şahmeran bileklik tasarımında kullanılarak ortaya daha ilgi çekici bir tasarım kazanmıştır.

Şahmeran bileklik modelleri şık ve zarif tasarmlarıyla heryerde kolayca kullanılabilen aksesuarlardır. Günlük hayatta kolayca kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


− iki = 2

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>