Perşembe , 24 Ocak 2019
Anasayfa » Altın » Altın Vav Kolye

Altın Vav Kolye

vav kolye Altın Vav KolyeSon yıllarda insanlarda manevi sembol ve figürlere gösterilen ilginin artması, takılarda da bu eğilimin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Artık hayata huzur ve mutluluk kattığına inanılan vav harfi ile süslü mücevherler büyük ilgi topluyor. Öncelikle vav harfinin taşıdığı anlamı incelemekte fayda var. Vav harfi Arap alfabesinin yirmi yedinci harfi olup, bebeğin anne karnındaki duruşunu temsil etmektedir. Vav harfinin diğer anlamı ise “Yemin” olup, “Sana Yöneldim ve Sana Güvendim” şeklinde de yorumlanmaktadır. Bu kadar güzel bir manevi anlam taşıyan bu harfin, kişiye huzur ve mutluluk getirdiğine inanılmaktadır.

Günümüzde altın vav kolye taşıdığı bu güzel anlam dolayısıyla sıklıkla tercih edilen modellerden biri haline gelmiştir. Artık vav harfi, mücevherden dekorasyona kadar farklı alanlarda sıklıkla kullanılan bir karakter olmuştur. Vav harfini taşıyanların devamlı olarak güzel duygular, manevi bir huzur ve bereket içerisinde duygusu ile birlikte olduklarına inanılmaktadır. Vav harfini taşıyanların her zaman manevi anlamda daha güzel duygular içerisinde bulunacaklarına inanılmaktadır. Ayrıca vav harfini taşıyanların yaradana yöneldiklerine inanılmaktadır. Bu nedenle özellikle hediye seçenekleri arasında oldukça dikkati çeken bir alternatiftir. Sevdiklerinin her zaman mutlu ve güçlü olmasını isteyenlerin tercih ettiği vav kolyeler, farklı figürlerle de sunulmaktadır. Arap alfabesinin ilk harfi “Elif” ile birlikte tasarlanan vav kolye modelleri, güçlü anlamı ile dikkati çekmektedir.

Vav kolyenin en önemli özelliklerinden biri takan kişinin hayatının neşe, huzur ve mutlulukla dolacağına inanılmasıdır. Lale, nazar boncuğu ve su damlası gibi figürlerle daha da anlamlı hale getirilen vav kolyeler, en güzel hediye seçeneklerini oluşturmaktadır. Ayrıca vav harfi bileklik ve charm modellerinde de oldukça sık kullanılan bir karakterdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


2 − bir =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>