Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın Haberleri » Altında Kurumsal Kredi Kartlara Taksit Seçeneği

Altında Kurumsal Kredi Kartlara Taksit Seçeneği

altinda kurumsal kredi kartlarına taksit secenegi Altında Kurumsal Kredi Kartlara Taksit SeçeneğiAltın ziynet eşyası ve düğün takısı olarak her kesim tarafından sık tercih edilen bir yatırım aracıdır. Altına söz, nişan, düğün ve sünnet gibi günlerde daha fazla rağbet vardır. Kişilere bu özel günlerde çevresi tarafından bol bol altın hediye edilir. Amaç düğün ve sünnet töreni sahip kişilere maddi açıdan bir nebze de olsa yardımcı olmaktır. Fakat altın alımında taksitlendirme seçeneğinin sadece kurumsal kartlarla gerçekleştirilmeye başlaması, alıcıların alım gücünü olumsuz etkiledi.

Kredi kartları hayatın her alanında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Yeme-içme alışverişinden tutun da giyim alışverişine kadar çeşitlilik gösteren her türlü alışverişte sık tercih edilmektedir. Kredi kartı kullanımı nedir ve nasıl kullanılır?

Kredi kartları aracı rolü üstlenen bankalar tarafından kişilere alışverişlerinde kullanım için sunulan bir çeşit alışveriş aracıdır. Kredi kartların bu işlevi sayesinde kişiler yanlarında nakit para taşımı sorunu yaşamamaktadırlar. Kredi kartı kullanımı birçok farklı kullanım özelliğine sahiptir. Örneğin aracı olan banka tarafından size belli bir limit dahilinde gönderilen kredi kartıyla dilediğiniz alışverişinizi yapabilir ve ödemesini ise daha sonra gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartları birçok kişinin kabusu olsa da doğru kullanılırsa kişilere büyük avantaj sağladığı ortadadır. Yeter ki kişiler tarafından bilinçli kullanılsın. Taksitlendirme seçeneklerinin ödeme kolaylığı sağlaması özellikle altın alışverişinde alıcılar tarafından yine sık tercih edilen bir durumdu fakat daha sonra yasal düzenlemeler gereği taksitlendirme seçeneğinin kaldırılması kuyumculuk sektörüne kan kaybettirdi.
Ama yaşanan son gelişmeler kuyumculuk sektörü adına sevindirici. Çünkü yakın bir zamanda kuyumculuk alışverişlerinde taksitlendirmeye dair olumlu atılımlar beklenmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


+ 5 = onbir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>