Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Altında Taksit Geri Mi Geliyor

Altında Taksit Geri Mi Geliyor

altinda taksit geri mi geliyor Altında Taksit Geri Mi Geliyor

Altın dünyasında yaşanan iniş çıkışlar hem tüketiciyi hem de üreticiyi etkilemektedir. Kuyumculukla ilgili çıkan yasa ve mevzuatlar her an, altın dünyasını etkisi altına almaktadır. Bunlardan en dikkat çekicisi Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kredi kartları ile yapılacak kuyum alışverişlerinde taksitlendirme seçeneğinin kaldırılmasıydı. Tüketiciden ve üreticiden büyük tepki gören bu uygulamaya dair çıkan son haber ise yüzleri güldürdü.

Bu habere göre ;

Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kuyum alışverişlerinde kredi kartı kullanımında yeniden taksitlendirme seçeneğini geri getirmeye hazırlanmaktadır. İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler sürekli iletişim halinde oldukları BDDK ile bu düzenlemenin ekim ayı içerisinde gerçekleşeceğini ifade etti. Bu düzenlemeye göre altında taksitlendirme seçeneğinin 6-9 ay ile sınırlandırılacağı ifade edildi. Hem kuyumculuk sektörü hem de tüketiciler bu düzenlemenin bir an önce yürürlüğe girmesini büyük bir heyecanla beklemektedirler. Çünkü kuyum alışverişlerinde kredi kartı taksitlendirme seçeneğinin kaldırılması ve sınırlama getirilmesi sektörü ve alıcıyı olumsuz etkilemişti. Tüketici için bu durum bir hayli zorlayıcıydı. Çünkü tüketiciler; doğum, sünnet, söz, nişan, evlilik gibi pek çok törende eşine dostuna altın hediye etmeyi düşünürken taksitlendirme seçeneğine güveniyorlardı. Fakat taksitlendirme seçeneği olmayınca, kişiler ödeme noktasında oldukça zorluk çektiler. Hal böyle olunca tüketicinin altına olan ilgisi azaldı ve kuyumculuk sektörü kan kaybetmeye başladı.

Sektörün eski canlılığına kavuşması için büyük bir çaba ve emekle yürütülen çalışmalar sonuç verdi ve Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu bu konuda çeşitli düzenlemelere gidileceğinin işareti olarak altında taksitlendirme seçeneğini geri getirmeye hazırlanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


üç + = 6

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>