Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Alyans Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Alyans Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

alyans alırken nelere dikkat edilmeli1 300x180 Alyans Alırken Nelere Dikkat EdilmeliMutlu bir evliliğin temelleri hiç şüphesiz mutlu bir düğünle başlar. Düğün heyecanı başlayınca hem gelinin hemde damadın eli ayağı birbirine dolaşır. Gelinlik, damatlık, düğünün nerede olacak diye düşünürlerken unutmamaları gereken önemli noktalardan biri de alyans seçimidir. Mutlu bir evliliğin, aşkın, bağlılığın simgesi olan alyans seçimi çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Alyansın yuvarlaklığı aşkın sonsuzluğunu ve devamlılığını sembolize eder. Sol elin yüzük parmağına takılmasının sebebi de eski bir inanışa göre o parmaktan kalbe giden bir damar olmasıdır. Bu kadar değerli olan alyansı seçerken nelere dikkat edilmeli? Bir ömür boyu parmağınızda olacak alyansınızı alırken o yılın öne çıkan modellerine bir göz atmalısınız. Parmağınıza uygun, zarif ve aşkınızı anlatan bir alyans seçmelisiniz çabuk sıkılacağınız bir model olmamalı.

Alyansınızı alırken ilk olarak parmak numaranızı öğrenmelisiniz. Bu işi evde kendi yöntemlerinizle öğrenebilirsiniz. Ancak en doğru sonucu kuyumcularda alacaksınız. Parmak numaranızı öğrendikten sonra parmağınıza uygun ve denediğiniz bir model almalısınız. Parmağınıza tam sıfıra sıfır olan modellerden uzak durmanızda fayda var. Çünkü ileride parmağın şişme olasılığı olabilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak alyansınızı seçmelisiniz.

Alyans denilince akla ilk altın alyans gelir. Evliliğin en güzel simgesi olan alyanslar bu altın sarısı renkle özdeşleşmiştir. Ama artık günümüzde bu algı yavaş yavaş ortadan kalmaya başlamıştır. Daha modern tarzda sarı ve beyaz altının birleşimi olan alyans modelleri öne çıkmaya başlamıştır.

Dünyada birbirine bu kadar zıt ancak ayrı yaşayamayan canlılar insanlardır. Bir erkekler bir bayanın zevkleri, düşünceleri farklı olsa da onları aşk, sevgi bir araya getirir. Bu kadar farklı olan iki insan alyans seçiminde biraz  zorlana bilirler. Bayanlar gösterişli, taşlı yüzükler seçerken erkekler bunun tam tersi daha sade bir model isteyecektir. Tasarımcılar aynı iki modelin birine taş işlemeleri yaparak eşleri bu zorluktan kurtarmıştır.

Bir diğer dikkat etmeniz gerek konu ise altının kaç ayar olduğudur. Sf altın 24 ayardır. Çoğu altın takı 9 ile 18 ayar arasıdır. 18 ayar altın %75 saftır. %25′i bakır ve çinko gibi sert metalden oluşur. Nikah yüzüklerini 18 ayar seçmelisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


3 × = yirmi bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>