Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın Yüzük Modelleri » Alyans Çeşitleri

Alyans Çeşitleri

Alyans denildiği zaman akla ilk gelen geleneksel sarı altın klasik alyanslardır. Aynı modelin kalın profilli olanları da oldukça yaygındır. Sarı ve Beyaz altının birlikte kullanıldığı çok şık ve gösterişli tasarımlarda ilgi görmektedir ve son zamanlarda bu tarz modellerde çok fazla çeşit firmalar tarafından satışa sunulmuştur. Ancak gün geçtikçe sarı altın yerini yavaş yavaş beyaz altına bırakmaktadır.  Özelliklede pırlantadan tasarlanan Tamtur alyans yüzükler modern takı dünyasında geniş yer kaplamakta ve oldukça rağbet görmektedir.

alyans cesitleri 300x300 Alyans ÇeşitleriTamtur pırlanta alyans farklı boyutlarda ve gramlarda zengin model çeşitleriyle karşımıza çıkmaya başlamıştır. Tamtur Pırlanta Yüzük metal halka çevresine küçük pırlanta taşların sıralanması ile oluşmaktadır. Kullanılan metal daha çok beyaz altın tercih edilirken, sarı altın olarak da modeller bulunmaktadır. Tamtur alyans tasarımı, yüzüğün parmağı çevreleyen metali boyunca aralıksız pırlanta taşların dizilmesiyle oluşmaktadır. Bunun yanı sıra parmağın sadece üst kısmına denk gelen metal üzerini çevreleyecek şekilde de modeller mevcuttur. Bu modellerde avuç içine bakan kısımlarda pırlanta taş bulunmamaktadır. Son zamanların en gözde tasarımları minimalist olanlar olarak göze çarpmaktadır. Taşlı ürünlerin yerine daha kalın ve sade yüzükler tercih edilmektedir. Ayrıca tamtur alyanslar diğer değerli taşlarla da yapılabilmektedir. Zümrüt, yakut, safir gibi taşlarda tamtur alyans yüzük tasarımlarında kullanılmaktadır.

Modelde çeşitlilik arttıkça seçim yapmakta aynı oranda zorlaşıyor. Alyans Seçimindeki önemli diğer hususta ölçüdür. Tamtur yüzükleri ölçü yapmak için aradan ya bir kaç tohum çıkarmak ya da bir kaç tohum eklemek gerekir. Pırlanta tamtur alyans ölçü değişim işlemi kolay olmadığı için, satın alınan firma tarafından işlem yapılması daha uygundur ve net ölçünün bilinmesi faydalıdır. Bu konuda firmaların sitelerinde yer alan yüzük ölçümetrelerinden destek alabilir veya kuyumcularda yüzük ölçünüzü ölçtürebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


8 × = otuz iki

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>