Perşembe , 24 Ocak 2019
Anasayfa » Altın » Alyans Seçiminin Püf Noktaları

Alyans Seçiminin Püf Noktaları

yuzuk 620x413 Alyans Seçiminin Püf NoktalarıEvlilik için el ele vermiş çiftlerin seçim yaptığı en önemli bağlılık imgesi hiç şüphesiz alyans yüzükler olmaktadır. Alyans yüzük seçimi yaparken en önemli noktalar, model ve ölçü konularıdır. Sevdiğiniz insanla parmaklarınızdan hiç çıkartmayacağınız alyansınızın seçimi evlilik sürecinde en dikkatle seçilen takılardandır. Bu yüzden hem modeli hem de ölçüsünü çok iyi belirlemeniz gerekmektedir.

Alyans seçerken öncelikle bir kuyumcuya giderek parmak ölçülerinizi belirlemeniz yerinde bir karar olacaktır. Yüzük ölçünüzü belirlemek için internetteki yüzük ölçüsü belirleme uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Sanal ortamda belirlediğiniz yüzük ölçüsü ufak farklılıklar çıkmasına neden olacağı için en ideali bir kuyumcuya giderek, parmak ölçünüzü belirlemeniz olacaktır.

Parmak ölçünüzü belirledikten sonra sıra geldi alyans modelini seçmeye! Bu yıl özellikle düz ve sade yüzük modellerinin çok revaçta olduğu görülüyor. Klasik bir sarı altın alyans sevginizin güzelliğini ve saflığını yansıtacak özelliktedir. Eğer ki daha gösterişli modeller tercih edenlerdenseniz pırlanta taş detaylı ya da hareketli tasarımlardan yana seçim yapabilirsiniz. Sadelikten hoşlananlara özel beyaz altın alyanslar ise şıklık unsuru olarak dikkati çekiyor.

Alyans Seçiminde Ayarın Yeri

Alyans alırken altının ayarı da fiyat ve duruş açısından büyük önem taşır. Altın alyanslar genellikle 14 ve 18 ayar olmaktadır. 14 ayar altının içerisinde % 58,5 oranında altın bulunmakta, geri kalanında ise farklı metaller kullanılmaktadır. 22 ve 24 ayar daha yumuşak olduğu için zedelenme durumu yaşanmaması açısından alyans tasarımlarında çok öne çıkmamaktadır. Ayrıca altın ayarı yükseldikçe fiyatı da buna paralel olarak artış gösterdiği için daha yüksek maliyet getirmektedir. Ayrıca alyans ile birlikte bir altın küpe ya da kolye seçimi yapmak isterseniz 14 ayar modeller arasından seçim yaparak daha hesaplı ve kullanışlı bir hediye ulaşmış olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


3 + = beş

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>