Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Babalar Günü Hediye Önerileri

Babalar Günü Hediye Önerileri

Herkesin babası hiç şüphesiz ki hayatında en çok sevdiği insanlar arasında ilk sıralarda gelir. Küçüklüğümüzde çoğumuzun hayran olduğu kişiler babamız ve annemizdir. Her yıl Haziran ayının üçüncü haftası Babalar Günü olarak kutlanmakta olup, hepimizi bu sıralarda tatlı bir telaş alır. Babamıza olan sevgimizi nasıl göstermeliyiz diye düşünürüz.

Babalar Günü için hediye arayışındaysanız babanıza özel günlerde kullanması için altın ya da gümüş kol düğmesi hediye edebilirsiniz. Kol düğmesi erkekler için en güzel hediye seçeneklerinden biridir. Özel davetler ya da iş toplantılarında takım elbise giyildiğinden gömleğin kol düğmesi ile tamamlanması şıklık artırıcı bir unsurdur. Babanıza şık bir kol düğmesi alabilir, hatta isim yazılan özel bir kol düğmesi de tercih edebilirsiniz.

kol dugme Babalar Günü Hediye Önerileri kol dugmesi Babalar Günü Hediye Önerileri

 

 

 

 

Erkeklerin kullanmaktan hoşlandıkları bir diğer aksesuar ise yüzüktür. Babanıza erkek yüzük modelleri arasından onun tarzına uyacak bir tanesini hediye edebilirsiniz. Özellikle erkekler gümüş yüzük takmayı çok sevmektedir. Babanıza onun tarzına uyabilecek şık bir erkek yüzük modeli hediye edebilirsiniz. Babalar Günü hediyesi olarak kol saati de sıklıkla tercih edilmektedir. Babanız için alacağınız kol saatinin de çok özel bir hediye olacağını söylemek mümkündür.

Erkek yuzuk Babalar Günü Hediye Önerileri

Babalar Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Babalar Günü 1910 yılında ilk kez Amerika’da Washington‘da kutlanmıştır. Amerikan İç Savaş Gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, babalar günü fikrini ortaya attıktan sonra Haziran ayının üçüncü haftasında ilk kez kutlanmıştır. Uzun yıllar boyunca Babalar Günü resmileştirilmemiş, 1972 senesine gelindiğindeyse Başkan Richard Nixon tarafından ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir. İlerleyen dönemlerde Babalar Günü Avrupa’nın ardından hemen her kıtada ve tüm ülkelerde kabul edilmiş ve kutlanmaya başlanmıştır. Şimdi ise tüm dünyada her yıl coşkuyla kutlanan özel günler arasında yer almaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


+ 4 = on

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>