Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Bilezik Ölçüsü Nasıl Alınır

Bilezik Ölçüsü Nasıl Alınır

bilezik olcusu nasil alinir Bilezik Ölçüsü Nasıl Alınır

Altın bilezikler düğün takısı olarak gelin adayına yakın çevre tarafından hediye edilir. Her altın bileziğin belli standartlarda bir ölçüsü vardır. Bu ölçü birimi standart kabul edildiği için tüm altın bilezikler bu birimle üretilir. Altın bileziklerin ölçüleri kimi gelin adayları için geniş ve büyük olabilmektedir. Bu yüzden bileziğin hediye edilecek gelin adayının bilezik ölçüsü bilinirse düğün alışverişinde daha az risk alınmış olur.

Bilezik ölçüsünü nasıl alınır :

1.Medot

Birinci adım : Elinizin parmaklarını yukarıya doğru bir araya getirin. Baş parmağın ucunu, serçe parmak ucuyla bir araya getirin.

İkinci Adım: Elinizin şeklini bozmadan bir ip ile baş parmağın kökünden itibaren daire oluşturun. İpin iki ucunun birleştiği noktadan kesin.

Üçüncü Adım : Kestiğiniz ipi milimetre cinsinden bir cetvel yardımıyla ölçün. Ölçtüğünüz ip sizlerin bilezik ölçüsünü verecektir.

2.Metod

Birinci Adım: Şerit halinde ince bir kağıt veya mezura alın.

İkinci Adım : Kağıdı veya mezurayı bileğinizin etrafına sarın ve iki ucun birleştiği noktayı işaretleyin.

Üçüncü Adım : Yine milimetre cinsinden bir cetvel alın ve ikinci adımda kağıt veya mezuradan elde ettiğiniz uzunluğu ölçün. Bu uzunluk sizlerin bilezik ölçünüzü verecektir.

Daha sağlıklı bilgiler elde etmek isterseniz herhangi bir kuyumcudan yardım alabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


iki × 4 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>