Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Birikim Olarak Altın

Birikim Olarak Altın

altin cesitleri 2 Birikim Olarak Altın

Altın, hediyelik ya da mücevher olarak kullanımının dışında büyük oranda yatırım amaçlı da alınmaktadır. Özellikle altın fiyatlarındaki hızlı yükseliş, yatırım olarak daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Çoğunlukla ziynet ve gram altınlar birikim yapmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor.

Kazancını yatırım yaparak değerlendirmek isteyenler artık ziynet altını tercih ediyor. Ziynet altınlar bozdurulurken çok fazla kazanç kaybı olmaması bakımından tercih ediliyor. Özellikle yatırım amaçlı tercih edilen altın alışverişlerinde artık ziynet altın alınamasa bile gram altına yönelim artmış durumda.

Birikim yapmak isteyenler, eskiden ağırlıklı olarak dövizi seçmekte veya hesapta biriktirmekteydi. Artık pek çok nedenle altın alıp biriktirmekte oldukları görülüyor. Para daha kolaylıkla harcandığı için altın almak en iyi birikim yöntemlerinden biri olarak görülüyor. Dolayısıyla ister gram ister ziynet altın alınıyor.

Şu anda birikim yöntemlerinden biri de kumbarada biriktirilen paraların gram altına çevrilmesi olmakta. Büyük miktarda birikim yapma imkanı olmayanlar, kötü günlerde kullanmak üzere daha küçük çaplı altın birikimini tercih ediyor.

Altın alışverişlerinin bir kısmı da hem mücevher olarak kullanılması hem de birikim sağlanması açısından yapılıyor. Bazı hanımlar altın takılar alarak günlük ve özel davetlerde kullanabiliyor, ardından satarak paraya çevirebiliyorlar.

Altının fiyat grafiğine bakıldığında her sene ivmenin yükselişte olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle yatırım aracı olarak öne çıkmış, kısacası gözde bir yatırım aracı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yatırımlık altın evde biriktirildiği gibi, bankada güvence altında bulundurulabiliyor. Bir yöntem olarak da bankalarda altın hesabı açtırılması ile kuyumcuya gitmeye gerek kalmadan altın al-sat yapılabilmektedir. Birikim yapmak için kendisine çeşitli yöntemler arayanlar için altın yatırımında farklı alternatifler mevcut. Bu yöntemlerle rahatlıkla altın yatırımı yapılabilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


9 − yedi =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>