Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Cevşen Altın Kolye

Cevşen Altın Kolye

cevsen altin kolye  Cevşen Altın KolyeTakı, aksesuar olmasının dışında bazen kullanan kişiler tarafından özel bir anlam niteliği de taşımaktadır. Bu takılar daha çok dini nitelik taşıyan ve insanların kendilerini kötülüklerden koruyacağına inandıkları simgelerden oluşmaktadır. Vav, Allah ve dua yazılı altın kolyeler gibi.

Bu altın kolye modellerinden bir tanesi de cevşen altın kolyedir. Cevşen ; bazı islam mezheplerinde, kişileri kaza, bela ve kötü düşüncelerden koruduğu inancıyla taşınan dua metnidir. İnsanların bu tarz kolyelere ilgi göstermesi ve hayatlarının her karesinde kullanmak istemeleri mücevher dünyasını da harekete geçirmiştir. Birçok takı firması kişilerin tercih ettikleri dua metinlerini kolye uçlarına yerleştirerek ortaya yeni tasarımlar çıkarmaktadır. Özellikle altın cevşen kolyeler en çok tercih edilen modellerdir.

Cevşen hem dua metni hem de bu tarz kolyeler için kullanılan bir tanımdır. Cevşenin iki anlamıyla kullanımı onu diğer dini takılardan daha fazla ön plana çıkarmıştır. Bu yüzden dini takılar, dua kolyeler denildiği vakit akla hemen cevşen kolye gelir.

İnsanlar gerek kendileri, gerekse de sevdikleri için dua kolyeler yaptırmaktadırlar. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi manevi değer açısından insanlara güç vermektedir ve inançla onları korumaktadır. Özellikle anne adayları ve çocuklar için bu kolye alternatifleri sık tercih edilir.

Sizler de  sevdikleriniz için altın cevşen veya altın dua kolyeler yaptırıp hediye edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


3 − = bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>