Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Hediye Önerileri » Çeyrek Altın Hediye

Çeyrek Altın Hediye

çeyrek altın hediye 620x387 Çeyrek Altın Hediye

Her gün binlerce bebek dünyaya merhaba demektedir. Anneler ve babalar için bu heyecan anlatılmaz, yaşanır. Yeni doğan bebeklere; eş dost tarafından altın hediye edilir. Özellikle çeyrek altın bu gibi durumların en meşhur takısıdır.

Çeyrek altın diğer tüm altın ürünleri gibi devlet izninde darphanelerde üretilir. Çeyrek altın, tam altının dörtte biri kadar gelmektedir. Çeyrek altının sahip olduğu has altı değeri 1,60 gramdır. Yarım altın bu değerin iki katı iken tam altında 4 katına denk gelmektedir. Yani altın en küçüğü olan çeyrekten başlayarak, en büyüğü olan cumhuriyet altınına doğru bünyesinde barındırdığı has altın miktarına bağlı olarak değeri ve fiyatı değişmektedir. Ekonomik olması açısından çeyrek altın her zaman fazla tercih edilir. Sünnet ve düğün törenlerinde, yeni doğan bebeklere hediye alımında ve benzeri durumlarda altın takı hediyesi denilince akla ilk gelen çeyrek altındır. Eş, dost tarafından hediye edilen bu çeyrek altınların amacı, hediye edilen kişilere maddi yardımdır. Hediye edilen bu altınlar daha sonra yatırım aracı olarak değerlendirilir ve ihtiyaç oldukça altınlar kullanılır.

Altın takı ailesinin en küçüğü olan çeyrek altın, bu kullanım popülerliği ile daha uzun yıllar hayatımızda yer alacak gibi. Bu yüzden altın çeyrek modası hiçbir zaman geçmeyecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


dört × = 24

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>