Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Cumhuriyet Altını

Cumhuriyet Altını

cumhuriyet altini Cumhuriyet Altını

Altın piyasada birçok şekilde bulunmaktadır. Çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve cumhuriyet altını en bilinenler arasındadır. Altın bu çeşitlerine göre fiyatlandırılır ve değerlendirilir.

Cumhuriyet altını ata lirası olarak da bilinir. Cumhuriyet altını aynı zamanda kulpsuz para olarak da nitelendirilir. Cumhuriyet altının bilinen özellikleri ise şöyledir; 22 ayar altından meydana gelmektedir, has miktarı 6,61 gram iken kulplu ağırlığı 7,21 gram değerine denk geldiği ve çapının 22 mm olduğu söylenir.

Cumhuriyet altınına dair dile getirilen özellikler ise şöyledir;

Cumhuriyet altınının fiziki yatırım düşünenler için oldukça ideal bir altın türüdür. Cumhuriyet altının maaliyeti yüksek bir değer arz ederken, alış-satış arasındaki fiyat farkının düşük bir seviyede seyretmesi karlılığa geçişi hızlı destekler niteliktedir. Böylece karlılık durumuna geçmek içn fiyat yüksekliğini beklemenize gerek kalmamaktadır. Cumhuriyet altınının arz ettiği yüksek maliyet onu, daha çok büyük yatırımcılar tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Cumhuriyet altını piyasada kolayca bulunabilmektedir. Cumhuriyet altınını; kuyumcular, sarraflar, döviz büroları gibi yerlerde nakite dönüştürebilirsiniz.

Yatırım aracı olarak her daim değer gören altın aynı zamanda çeşitlikleri ile de alıcısını memnun etmektedir. Bu altın çeşitliliğin başında cumhuriyet altını gelmektedir. Görüldüğü gibi altın her devirde güvenilir bir yatırım kaynağı olarak, toplum nezninde yerini almıştır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


2 + dokuz =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>