Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Düğün Sezonu Altın Fiyatlarını Etkiler Mi

Düğün Sezonu Altın Fiyatlarını Etkiler Mi

dugun sezonu altin fiyatlarini etkiler mi 620x482 Düğün Sezonu Altın Fiyatlarını Etkiler Mi

Yaz aylarının gelmesi ile beraber düğün sayılarında bir artış yaşanır. Ve artan düğünlerden dolayı altına olan talepte de aynı oranda bir artış yaşanır. Yani toplumda var olan kanıya göre; yaz aylarında düğünlerin artması, altın fiyatlarını yükseltmektedir. Düğün sezonu altın fiyatlarını nasıl etkiler?

Bu  konuda gerçekçi bilgiler elde etmek adına altın fiyatlarının nasıl oluştuğuna dair bilgi sahibi olmak gerekir. Altın fiyatları dünyada belirli piyasalarda gün gün belirlenmektedir. Altın fiyatlarına yön veren piyasaların başında Londra Altın Piyasası gelir. Ayrıca altın fiyatlarının belirlemesinde dünyanın en güçlü Pazar temsilcileri etkin rol oynar. Dünyada beş büyük Pazar temsilcisi ise şöyle; Johnson Matthey, Mocatha and Goldsmith, Samuel Montagu, Rothshild ve Sharps Pixley. Böylece tüm dünyada altın alış ve satış oranı sonrasında altın fiyatları belirlenir.

Altın fiyatlarına yön veren bu gibi etmenler doğrultusunda şunu söylemek mümkündür; söz konusu altına talep olduğu zaman bir artış vardır. Fakat altın fiyatlarının yükselişini düğün sezonları etkilememektedir. Dolayısıyla düğünlerin altın fiyatları üzerinde doğrudan bir etkisi söz konusu değildir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


sekiz − 5 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>