Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Düğün Takıları Nasıl Saklanmalı?

Düğün Takıları Nasıl Saklanmalı?

dugunde takilan takilar 300x159 Düğün Takıları Nasıl Saklanmalı?Düğün öncesi ve sonrasında aile büyükleri dahil herkesin merak ettiği konu düğün takılarının ne kadar olacağıdır. Bu maddi bir beklenti değil aslında o güne kadar yapılanların manevi bir karşılığıdır. Çünkü sizin de o güne kadar yaptığınız herşeye olan itibar yaptığınız düğünde karşınıza çıkacaktır.

Eski kültürlerde düğün takıları erkek ailesine kalırdı. Masraf yapan erkek ailesinin tüm borçları bu takılarla ödenir ve düzlüğe çıkılırdı. Ancak değişen kültür ve yaşam şekliyle artık düğün takıları evlenen çiftin kendilerine verilmektedir. Aslında bunu da zaman koşulları gerektirmektedir. Çünkü artık çoğu çift her hazırlığını kendisi yapmakta. Ve çoğu zaman düğün takılarını bir yatırımda kullanmak için yok sayarak hareket etmektedir.

Düğün takıları nasıl saklanmalı?

İşte en önemli cevaplanması gereken sorulardan biri de budur. Yüklü olarak hem altın hem de para olarak elinize geçen bu takılar düğün veya nikah bitiminde sonra tamamen size teslim olmaktadır. Düğün sonrası çıkılacak balayı veya kısa bir tatil de düğün takıları nerede saklanmalı diye düşündürmektedir. Genelde aile büyüklerine kısa süreliğine teslim edilen takılar, balayı dönüşü olası kötü bir duruma karşı ya banka kasalarında yada güvenli bilinen başka ortamlarda muhafaza edilmektedir.

Çiftlerin her ikisinin de çalıştığı düşünülerek ev ortamında herhangi güvenli bir alan yaratmak çokta zor olmaktadır. En iyi düğün takısı saklama yöntemi banka kasası veya tümünü bozarak para şeklinde bankaya yatırmak olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


− 1 = sıfır

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>