Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » En İyi Yatırım Altını Hangisi?

En İyi Yatırım Altını Hangisi?

en iyi yatirim altini 300x225 En İyi Yatırım Altını Hangisi?Paramı en iyi nasıl değerlendiririm, altın almak istesem en iyi yatırım altını hangisi, hangi durumda daha kazançlı olurum gibi kafa karışıklıkları her birikim yapanın aklında olmakta.

Altın yatırımcıları genelde piyasayı ve borsayı takip ederek günlük gelişmeler doğrultusunda parasını hangi yatırım aracına yönlendireceğini belirler. Altın düşüş sınırlarındaysa en iyi yatırım bu yönde olacaktır.

En iyi yatırım altını hangisi sorusunda ise birinci sırada verilecek cevap en az işçiliğin yani en az zararın olacağı ürünleri tercih etmek olacaktır. Bunların içinde en iyi yatırım altınına verilecek örnek 24 ayar külçe altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve ata lira gibi ziynet ürünleri olacaktır. Çünkü bu ürünler olabilecek en az işçilik ve kayıpla geri satışı yapılabilen ürünlerdir. Aynı zamanda geri dönüşümü kolay olacaktır. Yani ziynet altınları ve külçe altınların herhangi bir kuyumcuda geri dönüşünü sağlamak oldukça pratiktir.

Bilezik, yüzük, küpe ve bileklik gibi ürünlerde de satış kolay olur ancak işçilik ve ayar olarak daha fazla kayıp yaratacağından iyi bir yatırım altını demek doğru olmayacaktır. Yine de 22 Ayar bilezikler işçilikleri diğer altın ürünlerine göre daha az olması nedeniyle tercih edilen bir yatırım türü olmaktadır. Piyasada 22 Ayar burma, 22 ayar mega, 22 ayar hasır ve 22 ayar klasik bilezikler gibi modelleri bulabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz nokta ise kuyumcudan alacağınız işçilik bilgisidir. Çünkü ürünü bozduracağınız zaman işçilik payı düşecek ve belki de size zarar ettirecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


2 − iki =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>