Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın Kolye Modelleri » Gerdanlık Modelleri

Gerdanlık Modelleri

Değerli takılar arasında göz dolduran şıklığıyla yer alan gerdanlık modelleri, inci, pırlanta, zümrüt, yakut gibi değerli taşlarla renklendirilerek daha da albenili bir hale getirilmiştir.

Gerdanlık modelleri arasında pırlanta, inci ve zümrüt olanlar genelde düğün veya nikah takısı olarak aile büyükleri tarafından geline takılmaktadır. Ya da damat tarafından da düğün hediyesi olarak gelin hanıma takılmaktadır. Eski zamanlarda daha çok hasır, saf altın gibi daha büyük ve gösterişli olan gerdanlık modelleri günümüzde daha çok setler ve inciler halinde koleksiyonlarda yer almaktadır.

Altın takıların kıymetlisi gerdanlık modellerini kendine uygun parçalarla tamamlayarak set haline de getirmek mümkün. Bu yüzden de yıllar geçse de güzelliğinden ve değerinden bir şey kaybetmemektedir.

Gerdanlığın değerli olarak akıllara kazınmasının bir diğer nedeni ise maddiyattan çok manevi olarakta değer taşıyor olmasıdır. Çünkü yüz yıl öncesinden bugüne erkek anneleri kayın valideleri tarafından hediye edilen gerdanlıkları gelinlerine veya kızlarına özel zamanlarda hediye etmektedirler. Nesilden nesile bu şekilde aktarılan gerdanlığın da maddi değeri yanında manevi değeri bu şekilde artmaktadır. Bir çok kültürde ise gösteriş ve zenginlik sembolü olarak takılan gerdanlıklar aynı zamanda aile geleneği, bölgenin kültürel mirasına göre de takılabilmektedir.

inci gerdanlik 300x300 Gerdanlık Modelleri

Gelinliğin tamamlayıcısı olarak ta bilinen inci gerdanlıklara da en şık model örneği görselde ki ürün olacakır. İncinin gelinliğine katacağı hava gerçekten görülmeye değerdir. Hem saflığı hem de şıklığı ile tüm gözlerin bir kat daha üzerinizde olmasını sağlayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


1 × altı =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>