Pazar , 9 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Hint Düğünlerinde Altının Önemi

Hint Düğünlerinde Altının Önemi

hint dugunlerinde altinin onemi Hint Düğünlerinde Altının ÖnemiAltın, tüm dünya toplumlarında gerek yatırım gerekse de düğün takısı olarak oldukça kıymetli ve değerlidir. Altın yatırım olarak, geleceğe ilişkin maddi destek sağlarken, düğün takısı olarak ise kültürel mirasın aktarıcısı görevindedir.

Dünyanın en büyük ikinci altın tüketicisi olan Hindistan da altının düğünlerdeki değeri ve önemi ise fazlasıyla büyüktür. Hindistan toplumunda altının bu kadar değerli ve kıymetli sayılması aslında Hint düğünlerinden kaynaklanır. Hint kültüründe aile değerleri yüksektir. Bu yüzden aile olmaya karar veren çiftler düğünleri için uzun bir zaman dilimi boyunca para toplar ve yakın çevreden de maddi açıdan büyük destek görürler. Hintli aileler düğünü fazlasıyla önemsedikleri için bu noktada çeşitli ilginç eylemlerde dahi bulunabilmektedir.

Hintli toplumunda yaygınlık kazanan bu eylem gelin ve damat adaylarını araştıracak özel dedektif tutma yöntemidir. Hintli aileler çocuklarının hayal kırıklığı yaşamaması ve düğün için yaptıkları yatırımların bir dolandırıcı tarafından istila edilmemesi adına bu önlemi almaktadırlar.

Hindistan’da bu hizmeti sağlayan dedektif büroları bulunmaktadır. Bürolar kişilerin evlenmek istedikleri karşı tarafın kazançlarını, ailelerini ve eski ilişkilerini araştırarak gerekli sonuca varmaktadır.

Bu önlemin Hint düğünlerinde çok fazla altın tüketiminden mi kaynaklandığı bilinmemekle beraber dünya üzerindeki toplumların tüketim alışkanlıklarının aslında kültürünün bir parçasını yansıttığını söylemek mümkündür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


9 + = onsekiz

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>