Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın Kolye Modelleri » Işığın Gücü Altın

Işığın Gücü Altın

Altın bir kaç bin yıldır işlene gelen; parıltısı ve cazibesiyle İnsanoğlunun her zaman ilgisini çekmiş bir metaldir. Altın kolay işlenebilir olmasının yanı sıra paslanmaması ve rengi dolayısıyla her çağ insanının cazibesi haline gelmiştir. Altının diğer soy metallere olan üstünlüğü az bulunması kolay işlenirliği ve korozyona uğramamasıdır. Altın doğa şartlarından en az etkilenen elementtir. Bu yüzden asırlardan beri güç ve iktidar simgesi olmuş; kadın erkek herkes tarafından takı olarak da bir güç simgesi haline gelmiştir.

   Eskiden olduğu kadar; günümüzde de takı insanın kendini ifade etme biçimi ve  sosyal statünün gözle görülür olması özelliğini hala sürdürmektedir. Altın; repousse (kabartma) 

altin kugu kolye 183x300 Işığın Gücü Altın

telkarigranülajur vb. bir çok teknikle işlenmekte ve pek çok küpe, kolye, zincir, bilezik tarzı takılar yapılmaktadır. Altın kolye her kadının veya erkeğin severek kullandığı bir aksesuardır. Altın kolye fiyatları ise ağırlığına ve altının işçiliğine değerli taşları içerip içermediğine göre değişir. Örneğin elmas bir kolye; 1800 TL.’ye alınabilirken; zirkon taşlarla kaplı altın bir kolye 299 TL’ye alınabilmektedir. Bunun yanı sıra yonca biçimli bir altın kolyeyi; 169 TL’ye de almanız mümkündür. Her şeyde olduğu gibi; mücevherde de trendler var. En moda altın kolyeler; yusufçuk, at nalı ve yıldız içeren şans kolyesi, sonsuzluk kolyesi ve altın ay ve yıldız olanları ya da anne çocuk modeli sayılabilir. Altın kolye fiyatları; altının ayarının ve işçiliğinin bir yansımasıdır. İyi bir markanın garantisini içeren bir ürünü almanız sizin için en iyisidir.

   Son yılların en çok tutulan modellerinden biri de; yusufçuk modelidir. Bunun yanı sıra mine işçiliği olan rengarenk altın kolyeler de çok revaçtadır. Elmas tria renkli taşlı fantezi incili su yolu tek taşlı gibi pek çok çeşit; yine altının pek çok ayarında (8K14K18K) bulunmaktadır. Size kalan istediğiniz modeli ve cebinize uygun olanı seçmektir. Seçim yapmadan önce; piyasa araştırması yapabilir; çeşitli markaların ürünlerine sanal alemde göz atabilirsiniz. Bu sizin için faydalı olacaktır. Altının ışıltısını ve gücünü boynunuzda taşımak; onun ışığıyla aydınlanmak sizin de elinizde… Unutmayın seçtiğiniz altın kolye karakterinizi de yansıtan bir aynadır aynı zamanda.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


− 9 = sıfır

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>