Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın » Pasta Üzerinde Altın İkramı

Pasta Üzerinde Altın İkramı

Glamour Gold Wedding Cake Pasta Üzerinde Altın İkramı

Gelin, damat ve altın düğünün baş kahramanlarıdır. Düğünde tüm gözler bir yandan gelin ve damadın üzerindeyken bir yandan da takıların üzerindedir. Herkes tarafından düğün takılarının akıbeti, düğün sonuna kadar merak edilir. Gelin ve damat adayına kimler tarafından daha çok hangi altın türü takıldı gibi birçok soru eş,dost tarafından merak edilir. Çünkü altın ve altın takıların değeri gün geçtikçe artmaktadır.

Peki katıldığınız bir düğünde, sizlere pasta eşliğinde altın ikram edilse tepkiniz ne olurdu? Bir de bu altınlar yeniliyor ise… Kuşkusuz büyük bir şaşkınlık ve sonrasında yaşanan mutluluk ile altının tadına bakardınız.Geçtiğimiz günlerde Ankaralı bir işadamı oğlunu evlendirirken bir ilke imza attı ve düğüne gelen konuklarına pasta üzerinde 250 gram değerinde yenilebilen altın parçacıkları hediye etti. Bu jestin kaynağında ise bir Arap şeyhi bulunmaktadır. İş adamı Talat Sam, kişiye özel olarak ürettikleri şampuanlardan birkaçını Arap şeyhine ve ailesine gönderdiklerini bu hizmetten dolayı çok memnun kaldıklarını dile getirdi. Öyle ki bu memnuniyetlik sonrasında Arap şeyhi, Talat Sam’a maddi değeri 20 bin lira olan 250 gram altın parçacıklarını hediye etti. Talat Sam’da bu jesti oğlunun düğününde konukları ile paylaşmayı ihmal etmedi. Pasta üzerinde yenilebilen altın parçacıkları ile karşılaşan konuklar ise bu durumdan oldukça memnun kaldılar. Düğün konukları altınlı pastanın tadını beğendiklerini dile getirdiler.

Konuyu bir dip notla sonlandırmak gerekirse; Arabistan’da özel davetlerde konukların yiyeceklerine altın katmak, kişilere gösterilen değeri ortaya koyarmış. Görünen o ki altının maddi ve manevi değeri dünyanın dört bir yanına yayılmış durumda.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


sekiz × 1 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>