Çarşamba , 12 Aralık 2018
Anasayfa » Altın Yüzük Modelleri » Yüzük Ölçüsü Belirleme

Yüzük Ölçüsü Belirleme

 

 

yuzuk olcusu belirleme Yüzük Ölçüsü Belirleme

Mutlu bir evliliğin ilk adımı olan söz, nişanda çiftlerin mutluluklarını simgeleyen güzel, göz kamaştırıcı yüzüklerdir. Bir ömür boyu parmakları süsleyecek olan yüzükler sevginin, sadakatin, bağlılığın ve en önemlisi sonsuza dek sürecek aşkın simgesidir.Yüzük seçerken rengini, modelini belirlemeden önce yüzük ölçüsü belirleme işlemi önemlidir.

Yüzük ölçüsü alınırken dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar bulunmaktadır. Örneğin; sağ ve sol parmaklar arasında yaklaşık 1 numara fark olabilir. Her parmağın kendine özgü bir anatomisi vardır.

Parmak ölçüleri kilo alındığında doğal olarak büyürler. Yapılan işe göre parmakların şişme olasılığı da söz önünde bulundurulmalıdır.

Yüzük ölçüleri 7 ile 30 no arasında bulunmaktadır.

Yüzük ölçüsünün belirlenmesinde bir takım yöntem kullanılmaktadır. Kuyumcular yüzük numaralarını ölçmek için bu iş için özel üretilen ölçüm yüzükleri kullanmaktadırlar. Eğer kendi yöntemlerinizle öğrenmek istiyorsanız tavsiye edebileceğimiz birkaç metot bulunmaktadır.

Belirleme Yöntemleri

1) Çap

Eğer yüzüğünüzü online olarak sipariş verecekseniz evde uygulayabileceğiniz basit bir yöntemdir.

İlk olarak daha önceden takmış olduğunuz bir yüzüğünüzü (alyans tarzı bir yüzük daha iyi sonuç verecektir.) alın ve yüzüğünüzü beyaz bir kağıdın üzerine yatay vaziyette koyunuz.

Çok ince uçlu bir kurşun kalem ile yüzüğün iç kısmından çember çiziniz.

Çizdiğiniz çemberin merkezinden (en geniş yerinden) çapının uzunluğunu cetvel ile milimetre (mm) olarak ölçünüz.

Tam ortasından ölçmeye özen gösteriniz yoksa ölçüm yanlış çıkacaktır.

Ölçmüş olduğunuz değeri bir kenara not ediniz. Not edilen bu sayı parmak ölçünüz değildir. Bulduğunuz bu sonuç parmak numaranız değildir. Bu sonucu sipariş formunda ayrılan kısma ekleyerek siparişinizi verebilirsiniz.

 2)Çevre

Diğer bir yöntem ise eski usül olarak tabir edilen bir yöntemdir.

Yüzük takacağınız parmağınızın en arka boğumuna bir parça tel, ip, kurdale veya şerit halinde kağıdı parmağınıza kesinlikle gevşek olmayacak şekilde sıkıca sarınız.

Tam uçlarını tam olarak birleştirip kesiniz.

İşaretlediğiniz kısmını bir cetvel yardımıyla milimetre (mm) cinsinden ölçünüz.

Yaptığınız ölçümü her hangi bir kuyumcuya götürerek ölçünüze karşılık gelen yüzük numarasını öğrenebilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak doğru yüzük ölçünüzle ve belirlediğiniz model ile ömür boyu takacağınız yüzüklerinizi seçebilirsiniz.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldız ile işaretlenmiş yerler doldurulmalıdır. *

*


× 6 = kırk iki

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>